paramythianews

Nέα από δήμο Σουλίου – Θεσπρωτία – Ήπειρο

Δεν τα κατάφερε η ΚΑΕ Παραμυθιά στα Τρίκαλα

Με ήττα επέστρεψε η ΚΑΕ Παραμυθιά από το δημοτικό Κλειστό Γυμναστήριο Τρικάλων καθώς η τοπική ομάδα σαφώς καλύτερη κέρδισε με σκορ 71 – 54.

Στο πρώτο ημίχρονο η Παραμυθιά παίζοντας νευρικά και νωθρά πήγε στο ημίχρονο με Double-Score (48-24).

Στο δεύτερο ημίχρονο ανέβηκε η απόδοση της Παραμυθιάς αλλά ήταν πολύ δύσκολο να ανατρέψουν την πορεία του αγώνα και τελικά έχασαν με 71-54

Η ανακοίνωση του συλλόγου της Παραμυθιάς:

Συγχαρητήρια στην ομάδα που έδειξε μαχητικότητα και παλμό στο δεύτερο ημίχρονο, πάλεψε και μείωσε τη διαφορά μέχρι και στους -8. Ευχαριστούμε και τους φιλάθλους που ταξίδεψαν μαζί μας σε αυτόν τκμ αγώνα και έβαλαν την πράσινη πινελιά στο όμορφο Δ.Κ.Γ. Τρικάλων. Ευχαριστούμε τους γηπεδούχους για τη φιλοξενία και ευχόμαστε καλή συνέχεια.
Επόμενη αγωνιστική στο σπίτι μας το IBC που περιμένουμε την στήριξη σας, με ένα γεμάτο γήπεδο να ανακάμψουμε με το θετικό αποτέλεσμα.