paramythianews

Nέα από δήμο Σουλίου – Θεσπρωτία – Ήπειρο

Νίκη εκτός έδρας η ΚΑΕ Παραμυθιά – Δηλώσεις (βίντεο)

Η ΚΑΕ Παραμυθιά με καλή άμυνα πήρε την νίκη εκτός έδρας απέναντι στην Αγριά με σκορ 55- 69.

Η γηπεδούχος ομάδα ξεκίνησε δυνατά και κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ στο ημίχρονο. Όμως από την τρίτη περίοδο η Παραμυθιά με σφιχτή άμυνα πήρε τον έλεγχο του παιχνιδιού και τελικά έφυγε με μια άνετη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 19-15, 29-28, 40-48, 55-69

Διαιτητές: Τοπαλίδης-Γκαρτζονίκας

Αγριά (Κοσμάτος-Στρατίκης): Αντωνόπουλος, Μοιρότσος, Καραμανλής 2, Βλαχογιάννης 17, Χαντζόπουλος 3, Καραμήτσος 5, Σαλέπτσης 2, Ρόσσιος 6, Αμπάρης 2, Τσίρος 14(1), Ντάκης 4(1)

Παραμυθιά (Μπάθας): Χάιδος 20(4), Ματσάγγας 3(1), Ψιλοδημητρακόπουλος 10, Βάτσιος 4, Μάλλιος 2, Τάχιας, Σωτηρίου 4, Κατσίβελος 18(4), Μάστορας, Krypci 8, Κωσταράς, Τσιρώνης